Drzwi z montażem

Skorzystaj z VATU-u 8%

Co możesz u nas zamówić?

Jakie drzwi możesz u nas zamówić?
  • drzwi wewnętrzne
  • drzwi zewnętrzne
  • drzwi do bloku
  • drzwi antywłamaniowe
  • drzwi szklane
  • drzwi dwuskrzydłowe
  • drzwi przesuwne
Jakie usługi wykonujemy przy zakupie drzwi?
  • pomiar i doradztwo w wyborze nowych drzwi
  • wycena drzwi
  • wniesienie drzwi do domu
  • montaż drzwi i ościeżnicy
  • montaż klamek
Co robimy?

Profesjonalna sprzedaż i montaż drzwi

Wiele lat na rynku i setki wykonanych montaży.

0 +
Lat doświadczenia

Jesteśmy na rynku od 2008
Stale powiększamy naszą ofertę.

0 +
Producentów

W naszej ofercie znajdziesz wszystkich czołowych producentów stolarki drzwiowej

0 +
Wykonanych montaży

Zadowolenie klienta po realizacji zamówienia jest dla nas najważniejsze!

Ile to kosztuje?

Zapoznaj się z cennikiem naszych usług montażowych.

0 zł

Pomiary drzwi + wycena

200 zł

Montaż drzwi wewnętrznych

350 zł

Montaż drzwi zewnętrznych

Często zadawane pytania

Strona otwierania to najczęstsze pytanie naszych klientów. Prawidłowy dobór strony otwierania jest niezwykle ważny dla komfortowego korzystania z drzwi. Te same drzwi mogą być otwierane do wewnątrz lub na zewnątrz i nie zmienia to strony otwierania. Aby prawidłowo określić stronę otwierania drzwi prosimy zapoznać się z poniższą grafiką.

Obniżona stawka podatku Vat ma zastosowanie dla kompleksowej usługi polegającej na dostawie oraz zamontowaniu materiałów w budynkach mieszkaniowych.

Aby skorzystać z podatku Vat 8% należy spełnić kilka warunków:

  • Budynek mieszkaniowy jednorodzinny nie może przekraczać 300m2 powierzchni użytkowej
  • Lokal mieszkaniowy nie może przekraczać powierzchni 150m2

Zgodnie z prawem budowlanym minimalna szerokość drzwi powinna wynosić 80 cm (w świetle ościeżnicy), a wysokość – 200 cm. Potoczne określenie „drzwi 80” najczęściej odnosi się właśnie do szerokości skrzydła drzwiowego. Wymiar otworu w murze powinien więc być inny.

Jaki otwór na drzwi? Wymiary otworu pod drzwi 70 i 80
W określeniu wymiarów otworu pod drzwi kluczowy jest rodzaj ościeżnicy – regulowany (zalecany w przypadku ściany o nietypowej grubości) lub stały. Jaki otwór pod drzwi 70, a jaki pod drzwi 80?

Ważnym elementem pomiaru otworu drzwiowego jest grubość muru, to element niezbędny przy wyborze ościeżnicy.

• Otwory w murze powinny być o około 10 cm szersze niż skrzydło drzwiowe. Wymiary otworu pod drzwi 80 to więc 90 cm, a dla drzwi 70 – 80 cm itd. Wysokość otworu może wynosić od 206 cm do 208 cm.

Skrzydła mogą być wykonane jako płytowe, których konstrukcja to rama z płyty MDF lub litego drewna obustronnie pokryta cienką płytą HDF. Środek wypełnia płyta wiórowa o budowie plastra miodu bądź układane w jodełkę paski płyty pilśniowej. Przeszklenie w takich drzwiach umieszczone jest w dodatkowej ramce, która usztywnia konstrukcję.

Drugą opcją są drzwi płycinowe, w których skrzydło jest podzielone na mniejsze pola stosunkowo grubą ramą konstrukcyjną z drewna lub HDF. Pola te wypełniają cienkie elementy z drewna, płyt drewnopochodnych, itp.

Drzwi rozwierane mogą być przylgowe albo bezprzylgowe. Te pierwsze mają na krawędziach skrzydeł wycięcia, które zwiększają powierzchnię przylegania skrzydła do ościeżnicy, ale między skrzydłem a futryną jest widoczny charakterystyczny uskok oraz zawiasy. Skrzydło drzwi bezprzylgowych po zamknięciu stanowi z ościeżnicą płaszczyznę, zawiasy są niewidoczne. Do wyboru są również modele z ukrytą ościeżnicą – nadają się np. do pomalowania na kolor ściany (lub wytapetowania). Utworzą wówczas z nią jednolitą powierzchnię. Można też zdecydować się na wariant z ościeżnicą podwyższoną bądź ozdobną.

Do niedawna szklane drzwi montowane były głównie w biurach, obecnie coraz częściej spotykane są w domach jednorodzinnych. Na ogół wykonywane są na zamówienie ze szkła i aluminium, malowanego na kolor czarny. Takie przegrody pozwalają na przenikanie światła dziennego do pomieszczeń mniej doświetlonych. Szkło stosowane w skrzydłach jest bezpieczne – hartowane, klejone albo zespolone. Najmodniejsze są wersje z przeszkleniami przezroczystymi, lecz aby zapewnić większą prywatność, można drzwi wypełnić szkłem szronionym lub barwionym.

Od lat bardzo modne są drzwi przesuwne. Te z widocznym systemem jezdnym i stylizowane na stare są popularne głównie we wnętrzach naśladujących loft. Ich dekoracją są bowiem nie tylko słoje drewna, ale też okucia i szyny – najczęściej w kolorze czarnym. Na ogół takie przepierzenia montuje się w sypialni, łazience lub garderobie. Przegrody tego rodzaju dobrze komponują się z czarnymi lampami, okuciami mebli w stylu retro. Takie drzwi można osadzić samodzielnie. Kupuje się je jako pełny zestaw, który zawiera prowadnicę, dwie rolki wraz z mocowaniami, stopery i inne niezbędne elementy. Oddzielnie trzeba dobrać skrzydło.

Wymiary drzwi zewnętrznych

Minimalne wymiary drzwi zewnętrznych określa Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wynika z nich, że w świetle ościeżnicy:

– szerokość drzwi zewnętrznych musi wynosić przynajmniej 90 cm,
– wysokość drzwi zewnętrznych musi wynosić przynajmniej 200 cm.

Należy pamiętać, że chodzi tu o wymiar po zamontowaniu ościeżnicy. Sam otwór drzwiowy przeznaczony na montaż ościeżnicy i skrzydeł powinien być szerszy o 12-15 cm i wyższy o 6-7 cm.

Jeżeli wybieramy dwuskrzydłowe drzwi zewnętrzne to przynajmniej jedno skrzydło musi mieć podaną w warunkach szerokość, czyli minimum 90 cm.

Dzięki zachowaniu tych wymiarów, będziemy mogli nie tylko przechodzić swobodnie przez drzwi, ale również wnosić meble czy inne wyposażenie. O ile minimalna szerokość 90 cm nam to zapewnia, o tyle projektanci doradzają, aby optymalna wysokość drzwi zewnętrznych wynosiła 210 cm.

Drzwi ciepłe – współczynnik przenikania ciepła

Bardzo ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę wybierając drzwi wejściowe, jest ich współczynnik przenikania ciepła U. Określa on, ile ciepła uciekać będzie na zewnątrz przez zamontowane drzwi. Im jest on niższy, tym mniejsze są straty ciepła.

Warto zwrócić uwagę na wartość współczynnika, który nie powinien być mniejszy niż 2,6 W/m2K, przy czym wartość ta powinna określać całe drzwi, a nie ich poszczególne elementy.

Współczynnik przenikania ciepła w dużej mierze zależy od materiału, z którego wykonane są drzwi. Na rynku dostępne są:

  • drzwi z litego drewna – o współczynniku U wynoszącym 1,8-2,6  W/m2K,
  • drzwi drewniane (z ociepleniem) – o współczynniku U wynoszącym 0,9-2,6  W/m2K,
  • drzwi z PVC (ze stalowym kształtownikiem) – o współczynniku U wynoszącym 1,3-2,5  W/m2K,
  • drzwi z PVC (z aluminiowym kształtownikiem) – o współczynniku U wynoszącym 1,1-2,5  W/m2K,
  • drzwi z włókna szklanego – o współczynniku U wynoszącym 1,3-1,6  W/m2K,
  • drzwi stalowe – o współczynniku U wynoszącym 1,8-2,6  W/m2K

Wybierając ciepłe drzwi zewnętrzne należy zwrócić również uwagę na dodatkowe wyposażenie, m.in. próg z przekładką termiczną, który dodatkowo ogranicza straty ciepła czy uszczelki – podwójne, a w strefie progowej – potrójne. Jeżeli wybieramy drzwi wejściowe z przeszkleniem, warto aby szkło miało współczynnik ciepła nie większy niż 1,1  W/m2K.

Drzwi ciche – izolacyjność akustyczna drzwi zewnętrznych

Kolejnym istotnym parametrem, jest ochrona przed hałasem, wyrażana współczynnikiem Rw w decybelach. Im współczynnik jest wyższy, tym mniej hałasu dochodzi z zewnątrz. Izolacyjność akustyczna drzwi zewnętrznych wynosi najczęściej 30 dB.

Informacja o izolacyjności akustycznej nie musi być podawana przez producentów, warto jednak dopytać sprzedawcę o jej wartość, szczególnie jeśli mamy dom przy ruchliwej ulicy.

Na izolacyjność akustyczną drzwi mają wpływ również uszczelki, gwarantujące także szczelność wejścia.

Drzwi wejściowe otwierane na zewnątrz

Jeżeli w domu nie mamy przestronnej strefy wejścia, powinniśmy zdecydować się na drzwi otwierane na zewnątrz. Przy tym sposobie otwierania drzwi nie jest konieczny wiatrołap, nie potrzeba też miejsca w sieni na manewrowanie skrzydłem drzwi. Możemy więc dowolnie zaaranżować przedsionek, a także usytuować tam drzwi wewnętrzne np. do pomieszczenia gospodarczego, które często znajduje się przy wejściu do domu.

Silny powiew wiatru może uszczelnić drzwi, dopychając je do ościeżnicy, a częściowa obudowa wnęki drzwiowej zapobiegnie wyrwaniu skrzydła przez naprawdę silny wiatr.

Choć musimy wychylać się na zewnątrz, wpuszczając gości do środka, co może być uciążliwe szczególnie zimą, kiedy gość przekroczy już próg naszego domu, drzwi będzie nam łatwiej za nim zamknąć.

Jednak, aby osoby wchodzące miały swobodę poruszania się i cofania przed otwieranymi drzwiami, a skrzydłem wygodnie się manewrowało, konieczny jest duży podest przed wejściem. Warto go również zadaszyć, by śnieg nie zalegał przed wejściem i nie utrudniał czy wręcz uniemożliwiał otworzenie drzwi.

W przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz warto również zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Chociaż nie można ich staranować, jak drzwi otwieranych do środka, to jednak zawiasy na zewnątrz umożliwią złodziejowi podważenie skrzydła. Warto więc zastosować specjalne zawiasy maskowane. Pod względem bezpieczeństwa istotne jest również to, że drzwi otwierane na zewnątrz ułatwiają ucieczkę z domu, ewakuację w razie pożaru czy innego niebezpieczeństwa.

Workflow Optimization is a cross platform message optimization app for all devices. Contact Us

Co składa się na cenę końcową drzwi?

Skrzydło

Wzór, okleina i materiał w jakiego jest wykonane skrzydło. Jest to pierwsza rzecz, od której zaczynamy przygodę z wyborem drzwi.

Klamka

Klamki to już ostatni ale również bardzo ważny element, który musimy wybrać.

Ościeżnica

Rama, w której osadzamy skrzydło. Regulowana, stała, nakładkowa. Cena zależy w dużej mierze od ścian w budynku.

Podatek Vat

Same drzwi kupujemy na 23% Vat. Jeżeli wybierasz opcję zakupu drzwi razem z naszym montażem masz możliwośc zakupu drzwi z podatkiem 8%

Opinie naszych klientów

SklepKontoGóra
Szukaj